Sushi na zdrowie
Porady

Sushi na zdrowie

Każdy wie, że mięso ryby to bardzo cenny produkt spożywczy. Mają przede wszystkim sporo ważnych składników odżywczych, jak chociażby kwas OMEGA-3. Wielu osobom na myśl o jedzeniu rybki cieknie ślinka. Jednak co powiemy na dobrze przyrządzone, smaczne sushi? W końcu też jest daniem rybnym. Dlaczego by nie spróbować? Jest wiele miejsc, w których można zjeść świeżo przyrządzone sushi. Zazwyczaj są godne polecenia. Jednak warto też samemu zmierzyć się kiedyś z przyrządzeniem tej prostej potrawy. Większość składników znajdziemy w dobrze zaopatrzonym sklepie.

Dobrym dodatkiem do sushi jest sos sojowy. Nadaje on tej potrawie niepowtarzalny smak i aromat. Dla miłośników ostrych smaków nadaje się też wasabi, które sprawi, że nasze sushi będzie bardziej wyraziste. Oczywiście można stosować też sos Teryaki czy różne sosy do kuchni chińskiej, japońskiej czy tajskiej. Z pewnością znajdziesz najlepszą dla siebie kompozycję i polubisz sushi.

Tradycyjnym sposobem jedzenia tego dania jest taki sam jak dla wielu innych pochodzących z dalekiego wschodu. Jest to jedzenie za pomocą pałeczek. Jest w tym wiele uroku, jednak nie każdy szybko nabędzie wprawę w tym sposobie. Dlatego bez problemu możesz jeść sushi tak, jak tylko ci wygodnie — rękami, widelcem czy nawet łyżką. Bardziej istotne jest, żeby przyrządzić je smacznie i zdrowo. Potrzeba do tego odpowiedniego przepisu oraz najwyższej jakości produktów. Nie warto kupować tych najtańszych — najlepiej jest wybrać te ze średniego pułapu cen. Wówczas nie przepłacając, dostaniemy całkiem niezłej jakości składniki.

Można by się zastanawiać, czy sushi jest zdrowe. Wszystko zależy od tego, jakich użyjemy składników. Ogólnie ryby są bardzo ważnym elementem diety, więc jak najbardziej warto jeść je w różnej postaci. Jeśli nie poskąpimy grosza i kupimy odpowiednie produkty, nasze sushi będzie nie tylko aromatyczne i smaczne, ale także całkiem zdrowe. Tak więc warto nieco poeksperymentować, żeby znaleźć swój przepis na wyśmienite, zdrowe sushi, zrobione z ulubionych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *