Jak pizza zmieniła obyczaje?
Porady

Jak pizza zmieniła obyczaje?

Miałam kiedyś znajomego, który kategorycznie odmawiał jedzenia pizzy poza terenem Włoch. Na pierwszy rzut wydaje się to dość niedorzeczne, a jednak miał on swoje powody. Mieszkał we Włoszech przez pięć lat i w tym czasie jadł bardzo dużo, a włoską kuchnię znał jak własną dziurawą kieszeń. Ponieważ jest wyjątkowym smakoszem, zawsze uważał, że żadne miejsce w Polsce nie jest w stanie dorównać włoskim restauracjom i nigdy jeszcze mu się nie zdarzyło w swoim rodzimym kraju zjeść takiej pizzy, która byłaby wystarczająco dobrze zrobiona. Postanowiłam to zmienić!

Doskonale wiedziałam, że jest taka pizza Pesaro w Olsztynie, która specjalizuje się we włoskiej pizzy. Przepyszne, cienkie ciasto, dodatki, które idealnie ze sobą współgrają, a do tego samo miejsce ma prawdziwie włoski klimat. Zatem kiedy kolega postanowił odwiedzić mnie w moim mieście, wiedziałam już, co zrobię. Zmęczony podróżą wykrzyknął do mnie w drzwiach „Zamów jedzenie w restauracji!”, a ja postanowiłam przekonać go, żebyśmy jednak wyszli z domu i obejrzeli okolicę. Niechętnie się zgodził.

Wyszliśmy, a ja zaczęłam mu opowiadać, że jest taka restauracja w Olsztynie, która zwali go z nóg. Że jedzenie jest tak niebywałe, a klimat niezapomniany. Przyprowadziłam go do pizzerii, już chciał zawrócić na pięcie, jednak za bardzo mnie lubił, żeby sprawić mi przykrość. Weszliśmy, zamówiliśmy pizzę… I kiedy zrobił pierwszy kęs widziałam, jak w jego oczach wróciły wspomnienia z Włoch. To był przepiękny widok! Od tamtego czasu jego zasady się zmieniły. Nie je pizzy w Polsce, ale poza tą jedną pizzerią, do której zabieram go za każdym razem, kiedy mnie odwiedza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *